www.janbosko.cz - 80 let s Donem Boskem - 80 let přítomnosti salesiánů u nás

Soutěž o Donu Boskovi a jeho díle

ukončeno finále

Aktuality

Malá fotogalerie | Výsledky finále | Výsledky internerových kol | Slosování 3. kola | 2. kola | 1. kola | Výhry

O soutěži se několik dní psalo i na titulní stránce světového webu salesiánů. Nyní je dostupný článek salesiánské tiskové agentury ANS anglicky a francouzsky a v dalších jazycích.

20. května
Hlavní představený salesiánů Don Pascual Chávez zaslal zaslal dopis všem účastníkům soutěže. Ve finále zvítězili František Košňar (kat. A), Lenka Šístková (kat. B) a Martin Fujdl (kat. C). Připravili jsme prozatím malou fotogalerii. Další fotografie se a zprávy se připravují.

18. května
Finálový víkend internetové soutěže v Pardubicích začal. Všichni přihlášení účastníci dorazili do salesiánského střediska v pořádku. Finále se účastní 59 soutěžících ve třech kategoriích. Přijeli ze všech koutů České republiky. Večer byly všichni přivítáni ředitelem místní komunity Josefem Trochtou a organizátory víkendu. Pak probíhaly seznamovací aktivity po skupinkách. Na všech účastnících byla znát mírná nervozita před zítřejšími finálovými disciplínami, ale vládne dobrá atmosféra a radostnost.

7. května
Vylosovali jsme 147 výherců 3. kola. Odměny budou zaslány nebo různým způsobem předány do konce května.

6. května
Celkové pořadí soutěžících a jejich skóke po třech internetových kolech jsme uzavřeli. Napřed jsme zpracovali ty připomínky, kdy se soutěžící spolehl na nesprávný zdroj informací, jinak důvěryhodný. Průběžně podle přihlášek barevně zvýrazňujeme, kdo pojede a nepojede do Pardubic a který náhradník se pomalu blíží na řadu.

1. května
Podrobné vyhodnocení svých vlastních otázek 3. kola najdeš rychle zde. Pro všechna kola je vyhodnocení dostupné z Rozcestníku. Za každou správnou odpověď nyní získáváš 4 body. Pokud bys nesouhlasil(a) s vyhodnocením některé správné odpovědi 3. kola, můžeš do pátku 4. 5. do 12:00 podat „stížnost“. Je potřeba uvést dostupný tištěný nebo internetový zdroj, ze kterého jsi čerpal(a) svoji „správnou“ odpověď a uvést i kapitolu a stránku. Tentokrát nebudeme sporné odpovědi uznávat hromadně všem, ale nutné obhájit uznání odpovědi sám za sebe. Připomínky stejného druhu, jaké jsme od někoho dostali doložené k posouzení v pátek, jsme schopni přijmout od dalších ještě v neděli 6. 5. do 12:00.
Dne 7. 5. proběhne vylosování 147 odměn 3. kola ze všech správných odpovědí soutěžících a bezprostředně budou zveřejněny výsledky. Do konce května proběhne předání odměn.
V kategoriích A, B, C bude pozváno 20 nejlepších soutěžích k účasti na finálovém víkendu 18. - 20. května v Pardubicích. Pokud se nemohou zúčastnit, budou místo nich osloveni náhradníci. Finalistům bude postup oznámen do 9. 5., s podmínkou potvrdit účast do 13. 5. S náhradníky bude případná účast ve finále definitivně projednána do 14. 5.

7. dubna
Slosování 161 cen proběhlo 5. dubna. Zde je seznam vylosovaných výherců 2. kola. Odměny budou předány do konce dubna.
Základní informace o finálovém víkendu v Salesiánském středisku v Pardubicích:
Zde je několik stručných informací o finálovém víkendu, kde se rozhodne o celkových vítězích naší soutěže. Uskuteční se v Salesiánském středisku v Pardubicích od pátku 18.5. 2007 do neděle 20.5.2007. Bude na něj pozváno dvacet soutěžících z kategorií A, B a C, kteří budou mít nejvyšší součet bodů za proběhlá tři internetová kola. Tito „borci“ zde pomocí různých soutěžních aktivit (test, multimediální show, hra, apod.) změří své síly a podle nich si rozdělí nejhodnotnější ceny. Nutno dodat, že do a z Pardubic si cestu hradí každý sám.

1. dubna
Začalo 3. soutěžní kolo, které je posledním internetovým kolem. A protože odpovědět na otázky tohoto kola už nebude úplně jednoduché, získáš za každou správnou odpověď 4 body. V tomto kole tedy můžeš získat více bodů, než za obě předchozí kola dohromady. Máš tak příležitost dostat se mezi 20 nejúspěšnějších ve své kategorii (A, B či C) a zajistit si účast ve finálovém kole. Finálové kolo bude probíhat o víkendu 18. – 20. května 2007 v Pardubicích a bude se hrát o nejhodnotnější ceny.
Do 3. kola můžeš vstoupit, i když jsi nesoutěžil(a) v kole prvním a druhém.
Skončilo 2. soutěžní kolo. Na vyhodnocení odpovědí je možné se podívat do Rozcestníku. Když klikneš v rozhraní soutěže na tlačítko „prohlédnout minulé kolo“, uvidíš svoje výsledky v plné kráse :-) Za každou správnou odpověď jsi získal(a) 2 body.
Pokud bys nesouhlasil(a) s vyhodnocenou správnou odpovědí na některou otázku, na kterou jsi odpovídal(a) v 2. kole, můžeš do úterý 3.4. do 24.00 podat „stížnost“. (Na stránce „rady jak soutěžit“ je formulář pro dotazy a připomínky.) Pokud doložíš zdroj, ze kterého jsi čerpal(a) a kde se vyskytuje jiná „správná“ odpověď, výsledek může být ještě změněn.
Nejpozději 7.4. proběhne ze všech správných odpovědí losování více jak 150 odměn 2. kola. Bezprostředně poté budou zveřejněny výsledky slosování. Do konce dubna proběhne předání odměn.

10. března
Do druhého soutěžního kola, které právě probíhá, se mohou zapojit všichni, i ti, kteří se nezúčastnili 1. kola.
Výhry byly odeslané 9. března, pokud byla uvedena adresa v ČR.

7. března
Seznam výherců vylosovaných v 1. kole soutěže

2. března
Rozeslali jsme stručné vyhodnocení účastníkům prvního kola a zpracováváme připomínky. Chyby a nepřesnosti se týkaly 1,6 % otázek. Kvůli složitosti úpravy programu pro dvě správné odpovědi se po reklamacích neprojevily hned změny v bodování a bylo to řešeno jen červenou poznámkou v textu otázky. Úplně zohlednění připomínek proběhne před slosováním. Děkujeme za pochopení.

1. března 2007
Začalo 2. soutěžní kolo, ve kterém jsou samozřejmě nové otázky. Za každou správnou odpověď tentokrát můžeš získat 2 body. Ke správným odpovědím už ovšem kromě internetu budeš potřebovat také nějaké knížky (viz. Rady jak soutěžit/knihy). Do 2. kola můžeš vstoupit, i když jsi nesoutěžil(a) v kole prvním.

 • Skončilo 1. soutěžní kolo. Na vyhodnocení odpovědí je možné se podívat do Rozcestníku. Když klikneš v rozhraní soutěže na tlačítko „prohlédnout minulé kolo“, uvidíš svoje výsledky v plné kráse :-) Za každou správnou odpověď jsi získal 1 bod.
 • Pokud bys nesouhlasil s vyhodnocenou správnou odpovědí na některou otázku, na kterou jsi odpovídal v 1. kole, můžeš do soboty 3.3. do 24.00 podat „stížnost“. (Na stránce „rady jak soutěžit“ je formulář pro dotazy a připomínky.) Pokud doložíš zdroj, ze kterého jsi čerpal a kde se vyskytuje jiná „správná“ odpověď, výsledek může být ještě změněn.
 • Od neděle 4.3. do středy 7.3. budeme zpracovávat odpovědi. Ve středu 7.3. proběhne ze všech správných odpovědí losování odměn 1. kola. Výsledky losování budou zveřejněny od středy 7.3. Do konce března proběhne předání odměn.
 • V „tréninku“ (rozcestník/trénink) budou od večera 1.3. k dispozici otázky z 1. kola. Můžeš si tedy vyzkoušet, jaké otázky měli ostatní soutěžící.

15. prosince 2006 - úvodní slovo
Mladí přátelé, V roce 2007 si připomínáme osmdesáté výročí příchodu salesiánů do naší vlasti. Možná víte, že svatý Jan Bosko byl pro mládež, zvláště nejopuštěnější, velkým dobrodiním. Měl mladé lidi rád a přál si, aby každý z nich prožil jedinečný život. Věděl, že bez Boha je člověk strašně chudý, proto se namáhal ze všech sil, aby pro mladé lidi vytvořil prostředí, ve kterém je k víře blízko. Snem každého salesiána je podobat se mu co nejvíce, být druhým Janem Boskem v dnešním světě, mezi dnešní mládeží. Je dobré poznávat svatého Jana Boska. Třeba soutěž, která se rozběhla, tomuto poznání poslouží.
        biskup Kája Herbst

Postup, jak soutěžit

Je to docela jednoduché.
 1. Zaregistruj se na www.janbosko.cz jako nový soutěžící. Budeš patřit do jedné z věkových kategorií podle toho, kolika let se dožiješ v roce 2007:
  A. 10 – 14 let (ročníky 1993 – 1997)
  B. 15 – 20 let (ročníky 1987 – 1992)
  C. 21 – 30 let (ročníky 1977 – 1986)
  D. 31 let a více včetně salesiánů jakéhokoliv věku (ročníky 1900 – 1976).
 2. Po zaregistrování si můžeš vyzkoušet tréninkové otázky. Vše bude vypadat jako ve skutečné soutěži, jen se ti žádné výsledky nezapočítávají. Zde se snadno můžeš naučit pracovat se soutěžním portálem. Můžeš si nechat také zodpovězené otázky opravit.
 3. Skutečné soutěžní otázky si můžeš vytáhnout nejdříve na svátek sv. Jana Boska 31. ledna 2007. Tímto dnem začíná 1. internetové kolo soutěže. Na řešení otázek máš celý únor, jen 3 z nich, které si vybereš, musíš zodpovědět do jedné hodiny po vytažení otázek. Po uplynutí této hodiny se ti 3 otázky zablokují, odpovědi na ně pak již nepůjde měnit.
 4. Po prvním kole následuje slosování. Každá správně zodpovězená otázka může vyhrát některou z mnoha cen.
 5. Od 1. března bude možné si vytáhnout soutěžní otázky 2. internetového kola. Na jejich řešení je celý březen. Po tomto kole následuje opět slosování správně zodpovězených otázek.
 6. 3. internetové kolo začne 1. dubna. Celý tento měsíc je možné využít k hledání správných odpovědí. Na závěr tohoto kola budou opět slosovány správné odpovědi.
 7. Do soutěže je možné se zapojit i během jakéhokoliv internetového kola.
 8. 20 nejúspěšnějších řešitelů prvních tří internetových kol každé věkové kategorie A, B a C postoupí do finálového víkendového kola. Zde se bude hrát o nejhodnotnější ceny.

Stručný přehled jednotlivých kol:

KoloTyp kolaZačátek kolaKonec kola Počet bodů za otázkuMax. počet bodů za soutěžní kolo Zveřejnění výherců do
0tréninkovév průběhu celé soutěže---
1internetové31.1.200728.2.20071207.3.2007
2internetové1.3.200731.3.20072407.4.2007
3internetové1.4.200730.4.20074807.5.2007
    CELKEM140 
4víkendové18.5.200720.5.2007pro 20 nejúspěšnějších řešitelů předchozích 3 internetových kol z věkových kategorií A, B a C.

Výhry

Kategorie Finále 1. kolo 2.kolo 3.kolo
Avíce info trekové kolo (poukázka v hodnotě 10 000 Kč), mini věž, mp3 přehrávač... batůžky, polokošile, trika, kšiltovky, knihy, propisky

více infocelkem přes 400 odměn
Bvíce info outdoorový GPS navigátor, mobil Sony Ericsson K750i, mp3 přehrávač...
Cvíce info notebook, fotoaparát Canon PowerShot A530, mp3 přehrávač...
D - více infoknihy, polokošile, kšiltovky

pro registrované soutěžící

Hned si pak můžete vyzkoušet nezvyklý druh testu.

Pravidla soutěže k 80. výročí příchodu salesiánů do Česka

 1. VŠEOBECNÉ INFORMACE
  1. Soutěž pořádá Salesiánská asociace Dona Boska (SADBA) ve spolupráci se Salesiánskou provincií Praha.
  2. Soutěž se uskuteční v rámci čtyř kol. První tři probíhají prostřednictvím vědomostního kvízu na internetovém portálu www.JanBosko.cz od 31. 1. 2007 do 30. 4. 2007, finálové kolo pro nejúspěšnější řešitele předchozích tří kol věkových kategorií A, B a C bude o víkendovém setkání 18. – 20. 5. 2007.
  3. Všechny otázky soutěže se budou týkat života sv. Jana Boska, salesiánských svatých, světové salesiánské historie, historie 80 let salesiánů u nás a salesiánské současnosti.
 2. SOUTĚŽÍCÍ
  1. Účastníkem soutěže může být každý a) občan ČR nebo b) občan SR, studující v ČR. Podmínkou je splnění požadovaného věku a registrace na stránkách www.janbosko.cz.
  2. Soutěž je rozdělena do čtyř věkových kategorií podle věku, jakého soutěžící dosáhne v roce 2007:
   A. 10 – 14 let (ročníky 1993 – 1997)
   B. 15 – 20 let (ročníky 1987 – 1992)
   C. 21 – 30 let (ročníky 1977 – 1986)
   D. 31 let a více včetně salesiánů jakéhokoliv věku (ročníky 1900 – 1976)
  3. Do soutěže se každý soutěžící může přihlásit pouze jednou v průběhu trvání celé soutěže.
  4. Každý soutěžící je povinen vyplnit pravdivě údaje v registračním formuláři soutěže, který se zobrazí při registraci. Soutěžící vyplněním údajů ve formuláři souhlasí s pravidly soutěže a se zpracováním svých poskytnutých osobních údajů za účelem vyhodnocení soutěže a informovanosti v rámci salesiánského díla. Souhlas je udělován dobrovolně.
 3. PRŮBĚH SOUTĚŽE
  1. Před vlastním zahájením soutěže bude od 1. 1. 2007 možnost zaregistrovat se v soutěžním portále a vyzkoušet si nanečisto zkušební sadu otázek v tréninkovém kole.
  2. Vlastní soutěž začne na svátek Jana Boska 31. 1. 2007. První kolo bude probíhat od 31. 1. 2007 do 28. 2. 2007, druhé během března a třetí během celého dubna.
  3. První, druhé a třetí kolo bude probíhat na internetu tak, že se po vyplnění registračních formalit soutěžícímu vygeneruje soutěžní sada otázek. Libovolné tři z nich je nutno zodpovědět do 60 minut, na ostatní je čas do konce příslušného měsíce (únor, březen, duben). Odpovědi na otázky může soutěžící čerpat z knih, internetu i z jiných zdrojů.
  4. Po každém z prvních tří kol následuje slosování. Každá správně zodpovězená otázka v rámci každého internetového kola je slosovatelná a může získat cenu. Větší počet správně zodpovězených otázek zvyšuje pravděpodobnost výhry. Výsledky slosování prvních tří kol budou zveřejněny do 7. dne následujícího měsíce.
  5. Za každou správně zodpovězenou otázku v prvním kole se získává jeden soutěžní bod, ve druhém kole dva body a ve třetím čtyři. Body za jednotlivá kola se sčítají.
  6. Dvacet nejúspěšnějších řešitelů každé věkové kategorie A, B a C prvních tří kol postoupí do čtvrtého finálového kola. O tomto postupu budou informováni do 7. 5. 2007 na svoji emailovou adresu.
  7. Čtvrté finálové kolo se uskuteční formou osobního setkání o víkendu 18. – 20. 5. 2007 v Pardubicích. Budou připraveny vědomostní soutěže a další přidružené soutěžní aktivity. Vítězové tohoto kola získají nejhodnotnější odměny, které budou předány přímo na tomto víkendu.
 4. ODMĚNY
  1. Soutěž obsahuje ceny v celkové hodnotě více než 100 000 Kč.
  2. Pro věkové kategorie A, B a C jsou výhrami v soutěži:
   v 1.-3. kole: salesiánská trička, kšiltovky, knihy, mikiny, propisky, upomínkové předměty atd.
   ve 4. finálovém kole se bude hrát o nejhodnotnější ceny: trekingové kolo, počítač, GPS navigátor, digitální fotoaparát, minivěž, MP3 přehrávač atd.
   Ve věkové kategorii D vyhrává v každém z prvních tří kol pouze pět vylosovaných soutěžících. Více informací o výhrách bude na www.janbosko.cz k 31.1.2007.
  3. Soutěžící, který vyplnil nepravdivé údaje, ztrácí na odměnu nárok.
  4. Soutěžící, který bude mít nárok na odměnu, dostane informaci o výhře a způsobu jejího převzetí na svoji e-mailovou adresu uvedenou v registračním formuláři (platí pro 1. – 3. kolo).
  5. Soutěžní výhry nelze vyplatit v hotovosti ani vymáhat právní cestou.
  6. Provozovatel si vyhrazuje právo změny výhry. V případě změny výhry musí být náhradní výhra ve srovnatelné hodnotě jako výhra původní.
 5. DALŠÍ USTANOVENÍ
  1. V případě hrubého porušení pravidel soutěže si provozovatel vyhrazuje právo vyloučit daného soutěžícího ze soutěže, případně po něm požadovat náhradu vzniklé škody.
  2. V případě zásadního porušení regulérnosti soutěže či zaviněním třetí osoby si provozovatel vyhrazuje právo zcela zrušit určité kolo soutěže a po úvaze pokračovat v pořádání soutěže jinou formou. Tyto informace budou oznámeny na internetové stránce www.JanBosko.cz a zaregistrovaným soutěžícím na jejich e-mailové adresy. V případě velmi závažných okolností si provozovatel vyhrazuje právo předčasně ukončit soutěž celou. Provozovatel prohlašuje, že průběh soutěže zabezpečí prostředky obvyklými a přiměřenými pro podobný typ soutěží.
Dodatek: Jsme registrováni na Úřadu pro ochranu osobních údajů podle zákona.

Provozovatel soutěže:
 • Salesiánská asociace Dona Boska (SADBA)
 • Salesiánská provincie Praha
Kobyliské nám. 1,
182 00 Praha 8 – Kobylisy,
sadba @ centrum.cz, www.janbosko.cz, www.sdb.cz.

Pište prosím připomínky k webu a problémy do kontaktního formuláře soutěže nebo emailem.


Sponzor webových stránek: firma SELF Servis